تاریخ ایجاد خبر : پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷  ساعت : ۱۳:۱۰
 

ستادهای کشت گلخانه ای در شهرستان ها گامی بزرگ در جهت توسعه گلخانه های البرز است/ ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی البرز زیر کشت گلخانه ای است

نماینده عالی دولت در استان البرز از تشکیل ستاد کشت های گلخانه ای در شهرستان های استان خبر داد و گفت: یکی از ملاک های ارزیابی فرمانداران و دستگاه های مرتبط با کشاورزی، راه اندازی و توسعه گلخانه ها است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، دکتر شهبازی در حاشیه راه اندازی نخستین گلخانه فوق مدرن کشور در نظرآباد که با حضور وزیر جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید، افزود: پایه این استان صنعتی است اما به مدد وجود مراکز تحقیقاتی در حوزه کشاورزی در البرز، کشاورزی این استان نیز پربار و پر اثر است.
وی اضافه کرد: یکی از موضوعات مورد حمایت در برنامه ششم توسعه که اعتبار آن نیز از طریق منابع بانکی مورد حمایت قرار می گیرد کشت های گلخانه ای است.
دکتر شهبازی گفت: اقتصادی بودن، اشتغال زایی و استهلاک کمتر از جمله دلایلی است که وزیرجهاد کشاورزی بر توسعه کشت های گلخانه ای در کشور تاکید دارد.
وی با بیان اینکه بیش از 300 هکتار از سطح زیر کشت البرز زیر کشت گلخانه ای است اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های این استان نیاز است که این سطح افزایش یابد.
استاندار البرز از تشکیل ستاد کشت های گلخانه ای در شهرستان های استان خبر داد و گفت: یکی از ملاک های ارزیابی فرمانداران و دستگاه های مرتبط با کشاورزی، راه اندازی و توسعه گلخانه ها است.
شهبازی گفت: با راه اندازی این واحدهای گلخانه ای می توانیم شاهد افزایش بهره وری و اشتغال زایی در استان باشیم.

فایل دانلود:

کد خبر : 11626

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۸۲

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :