تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷  ساعت : ۱۵:۳۴
 

آیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد

آئین تجلیل از پژوهشگران و فن‌آوران برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز صبح امروز در باشگاه فرهنگی میلاد کرج برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز به نقل از​ روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز؛در این مراسم که با حضور مسئولان عالی‌رتبه دانشگاه جامع علمی کاربردی، روسای مراکز، دانشجویان و جمعی از فرهیختگان استان البرز برگزار شد، ضمن تجلیل از پژوهشگران و مراکز برتر در حوزه پژوهش مخاطبین با راهکارهای نوین کسب موفقیت آشنا شدند.
کامران صحت مدرس و مشاور برترین برندهای داخلی و بین المللی و جلال مسلمان یزدی چهره سرشناس در حوزه آموزش دو سخنرانی بودند که با ارائه بهترین راه های کسب موفقیت به ایراد سخنرانی پرداختند.
دانشگاه‌ها کارآفرین پرورش می‌دهند یا کارمند؟
ابتدا کامران صحت مباحثی را در خصوص راه‌های موفقیت در کسب وکار و افزایش کارآفرینی ارائه کرد. وی با طرح این سوال که آیا حال خوب منجر به افزایش ثروت می‌شود یا وضعیت خوب مالی سبب بهتر شدن روحیه افراد می‌شود؟ گفت: طبق آمار ابتدا باید حال انسان خوب باشد تا وضعیت مالی نیز بهبود یابد. وی مهمترین راه برای کسب موفقیت را نگاه به درون و تمرکز بر توانایی‌ها و خودسازی فردی دانست.
وی با بیان اینکه جامعه موفق نمی‌شود مگر اینکه از درون رشد یابد، خطاب به مخاطبین که از طیف دانشجویان بودند، گفت: متاسفانه امروز دانشگاه ها کارآفرین پرورش نمی‌دهند و بیشتر کارمند پرورش می‌دهند که این نگاه حاصل آموزش‌هایی است که از کودکی و با سیستم آموزش و پرورش در ذهن افراد رسوب شده است.
وی سه شاخص مدیران ناکارآمد، بهره‌وری پایین منابع انسانی و عدم تناسب محصولات و خدمات ارائه شده در بازار را مهم ترین عوامل وضعیت اقتصادی نامناسب ایران دانست و گفت: مجمع جهانی اقتصاد سالانه 183 کشور دنیا را مورد رصد قرار می‌دهد که طبق آن ایران در وضعیت بسیار بدی قرار دارد.
ناتوانی آموخته شده مانع اصلی موفقیت در کسب و کار
سخنران دیگر این برنامه جلال مسلمان یزدی بود که از ناتوانی آموخته شده و راههای رفع این معضل به عنوان یکی از دلایل عدم موفقیت در کسب و کار سخن گفت.
وی گام‌های موفقیت را به ترتیب خودشناسی، پذیرش، خودسازی و توانمندی و شکوفایی عنوان کرد و اظهار داشت: البته در ایران اکثر افراد این اولویت‌ها را نادیده گرفته و به جای شناخت و پذیرش خود از روی چشم و هم‌چشمی و بدون آگاهی از استعدادها و علاقه‌مندی خود کسب و کاری را آغاز می‌کنند که اکثرا محکوم به شکست است.
در پایان این مراسم از پژوهشگران و فن آوران برتر با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.  

فایل دانلود:

کد خبر : 11591

منبع : دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۵۶

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :