تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷  ساعت : ۱۸:۱۷
استاندار البرز:
 

در نظام جمهوری اسلامی استهزا و تمسخر مذموم است/در چارچوب حاکمیت جمهوری اسلامی کسی نمی تواند دیدگاه خود را به دیگران تحمیل کند

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: نظام جمهوری اسلامی دارای قانون و رهبری است، از این رو اگر کسی قصد داشته باشد در حاکمیت دین اسلام رویه تهمت، تمسخر و استهزا در پیش گیرد، مذموم است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، دکتر شهبازی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در حاشیه سفر شهرستانی کاروان تدبیر و امید البرز به ساوجبلاغ بمناسبت دهه مبارک فجر، با اشاره به اینکه البرز با جمعیت 3 میلیون نفری استان بزرگ و متراکم است، افزود: این استان با تنوع اقوام، به تعبیر مقام معظم رهبری ایران کوچک محسوب می شود.
وی ادامه داد: برای نظام جمهوری اسلامی شنیدن حرف همه مردم از روز اول مهم بوده و در استان هم با وجود تعدد گرایش های مختلف سیاسی و قومیت ها و فرقه های قانونی وجود دارد و هر کس می تواند دیدگاه و نظر خود را بدهد.
دکتر شهبازی گفت: در چارچوب نظام جمهوری اسلامی، کسی نمی تواند خواست و دیدگاه شخصی خود را به دیگران تحمیل کند و در صورت بروز چنین رفتار و مسائل این چنینی قانون پیش بینی های لازم را داشته است.
وی افزود: در البرز مردم و مسئولان در سطوح مختلف در کمال آرامش، اتحاد، انسجام و مودت در کنار یکدیگر زندگی می کنند و کمترین دغدغه را دارند.
استاندار البرز اضافه کرد: گاهی در استان شنیده می شود که برخی با خشونت و بالا بردن صدا، قصد دارند که حرف خود را به کرسی بنشانند.
وی گفت: البرزی ها مردمانی با سواد و تربیت یافته هستند و جوانانی در این استان زندگی می کنند که به مدد تکنولوژی ها و فناوری های روز دنیا، اطلاعات و دانش بالایی دارند از این رو مشارکت بسیار خوبی د رعرصه های مختلف کشور و به خصوص انتخابات دارند.
دکتر شهبازی افزود: اگر نقدی وجود دارد باید در چارچوب قانون و با آرامش بیان شود،همچنین گاهی سخنان و گفته هایی از برخی محافل در جهت اهانت به برخی ارکان نظام شنیده می شود که اساسا چنین صحبت هایی باید منطقی و قانونی مطرح شود.
وی عنوان کرد: نظام جمهوری اسلامی دارای قانون و رهبری است، از این رو اگر کسی قصد داشته باشد در حاکمیت دین اسلام رویه تهمت، تمسخر و استهزا در پیش گیرد، مذموم است.
استاندار البرز گفت: کسی که با صدای بلند صحبت می کند و اتهام می زند نشان دهنده این است که منطق ندارد چراکه انسان منطقی با زبان آرام و استدلال نظر خود را به کرسی می نشاند.
وی افزود: با این صحبت های محفلی نمی توان مباحث را به همه مردم و مسئولان استان تعمیم داد.
دکتر شهبازی خاطرنشان کرد: اکنون به تبعیت از منویات مقام معظم رهبری، مردم، مسئولان در سطوح مختلف و ائمه جمعه شهرستان ها و نماینده ولی فقیه در استان همه با هم متحد هستیم.
وی گفت: امسال پرشور تر از گذشته در راهپیمایی 22 بهمن حضور خواهیم یافت و مجدد مردم برای حمایت و پشتیبانی از انقلابی که با خواست خودشان بوده و نگهداری از این جمهوری حضور پیدا می کنند.
استاندار البرز افزود: از رسانه های استان قدردانی می کنم که در این چند ماه با تعصب به استان و آبادانی کشور کمک کردند و اخبار خوبی از استان خارج شود.
وی ادامه داد: امید است همین انسجام و اتحاد در استان جریان داشته باشد و البته برخی موضوعات خیلی بزرگنمایی می شود و پس از بررسی، واقعیت ها چیز دیگری است.
دکتر شهبازی گفت: تمامی کسانی که دل در گرو عمران و آبادانی کشور دارند در این استان متحد و منسجم با همدلی و هم پیمانی درصدد نیل به اهداف رشد و توسعه استان و به تبع آن کشور هستند.

فایل دانلود:

کد خبر : 11241

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۴۱

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  
  

  

تقسیمات کشوری
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.