تاریخ ایجاد خبر : پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷  ساعت : ۱۴:۱۳
 

البرز بر تارک ایران اسلامی می درخشد/استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان البرز حمایت می شوند

سرپرست استانداری البرز گفت: گزارش های ارائه شده در این جلسه نشان از پویایی استان در بخش های مختلف و بخصوص حوزه جوانان دارد و تاکنون ریل گذاری خوبی در این راستا صورت گرفته است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، دکتر شهبازی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان که پیش از ظهر پنجشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد با اشاره به اینکه این نشست از اهم جلسات استان محسوب می شود، افزود: مسائل و موضوعات مرتبط با این جلسه به طور کامل تشریح شد.
وی با بیان اینکه فرزندان البرز در میدان های مختلف و بویژه ورزشی نامی پر آوازه دارند، ادامه داد: بهره برداری از ظرفیت های ورزشی استان در جهت ایجاد بسترهای نشاط و شادمانی مورد تاکید است.
دکتر شهبازی گفت: بر اساس سیاست های راهبردی، در بودجه بندی سال بعد بخش عمده ای از اعتبارات استان به سمت و سوی ورزش خواهد بود که البته در این راستا تمامی شهرستان های استان عادلانه و با توجه به جمعیت و ظرفیت از این امر منتفع می شوند.
وی افزود: استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان البرز به لحاظ ظرفیت های کم نظیر از اهمیت بالایی در استان برخوردار هستند از این رو برای تقویت بنیه آنها تدابیر لازم اتخاذ می شود.
سرپرست استانداری البرز اضافه کرد: برای ارتقا فعالیت های شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها، کارگروهی با مسئولیت معاونت اقتصادی و توسعه منابع استانداری تشکیل شده و زمینه ارتباط بین صنعت، دانشگاه های استان و پارک علم و فناوری فراهم شود.
وی گفت: هیچ راه گریزی از هدایت اشتغال به سمت شرکت های دانش بنیان نیست از این رو برای برنامه ریزی دقیق تر در این حوزه، در آینده نزدیک فردی بعنوان مشاور استاندار درحوزه شرکت های دانش بنیان تعیین خواهد شد.
دکتر شهبازی با بیان اینکه جمعیت البرز قالبا جوان، تحصیل کرده و پای کار هستند، افزود: این جمعیت در استان یک ظرفیت بزرگ محسوب می شود که باید طی اقداماتی مدون و برنامه ریزی شده از این فرصت بهره برداری شود.
وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد در نشست های بعدی، جوانان فرهیخته، ورزشکاران صاحب نام و شرکت های مطرح دانش بنیان استان برای بررسی چالش ها و شرکت در حوزه تصمیم سازی استان حضور داشته باشند.
سرپرست استانداری البرز گفت: گزارش های ارائه شده در این جلسه نشان از پویایی استان در بخش های مختلف و بخصوص حوزه جوانان دارد و تاکنون ریل گذاری خوبی در این راستا صورت گرفته است.
وی افزود: در گذشته اقدامات و برنامه ریزی های خوبی برای توسعه و آبادانی استان صورت گرفته و امید است این روند با انسجام و تعامل مجموعه استان ادامه داشته باشد.
شهبازی با تاکید بر اهمیت ارائه تسهیلات در حوزه اشتغال و ازدواج آسان جوانان عنوان کرد: بر این اساس باید بانک های البرز گزارشی از اعطای تسهیلات در این حوزه ارائه دهند.
وی با اشاره به اینکه البرز بر تارک ایران اسلامی می درخشد، افزود: مبنای حرکت ما در استان با اتحاد و انسجام، ایجاد نشاط و لبخند برای البرزی های سرفراز است.

فایل دانلود:

کد خبر : 10082

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۲۵۱

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :