تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷  ساعت : ۱۴:۲۶
 

دستاوردهای پارک علم و فناوری در البرز تحقق اقتصاد مقاومتی را به منصه ظهور گذاشته است

سرپرست استانداری البرز گفت: با توجه به دستاوردهای علمی و فنی موجود در این نمایشگاه تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری، به وضوح مشهود است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، دکتر شهبازی در بازدید از پارک علم و فناوری و نمایشگاه دائمی دستاوردهای علمی و پژوهشی شرکت های فن آور با بیان اینکه فرصت مغتنمی بود که برای نخستین بار از واحدهای صنعتی، شرکت های دانش بنیان و کارآفرینان پارک علم و فناوری البرز بازدید کنم، افزود: دستاوردهایی که مشاهده شد افتخارآفرین است.
وی ادامه داد: امروز تلاش های فرزندان این مرز و بوم را به عینه دیدم و مدیریت این پارک را به دلیل حمایت های صورت گرفته از این ظرفیت عظیم ارج می نهیم.
دکتر شهبازی گفت: جوانان این کشور در بخش های مختلف و به خصوص در این شرایط که دشمنان نظام جمهوری اسلامی در راستای زیر سوال بردن استقلال میهن اسلامی که خون های زیادی برای آن ریخته شد، بریا اعطای کشور تلاش می کنند.
وی افزود: مردم شریف ایران آگاه باشند، در مراکز پارک علم و فناوری جوانان پر تعدادی برای سربلندی و بی نیازی کشور در حال تلاش هستند.
سرپرست استانداری البرز اضافه کرد: با توجه به دستاوردهای علمی و فنی موجود در این نمایشگاه تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری، به وضوح مشهود است.
وی با بیان اینکه البرز قطب علم و فناوری کشور است، گفت: از خوشحالی در پوست خود نمی گنجم که این ظرفیت عظیم در البرز وجود دارد.
دکتر شهبازی افزود: جوانان دلسوز و شایسته ای در بخش خصوصی و با کمترین کمک گرفتن از تسهیلات دولتی در حال انجام وظایف خود هستند و ابتکارات خود را به منصه ظهور می گذارند.
وی عنوان کرد: اکنون این نمایشگاه شرایطی را فراهم کرده که مردم و به خصوص دانش آموزان از استان های همجوار برای بازدید از دستاوردهای علمی و فناوری البرز با هدف گردشگری صنعتی در این مجموعه حضور می یابند.
این مسئول گفت: وظیفه خود را بسیار خطیر می دانم چراکه باید به فرزندان نخبه و کارآفرین این کشور کمک کنیم و عزم دولت نیز بر این است که در حوزه اشتغالزایی و اقتصادی و تجاری کردن اختراعات جوانان تلاش کنند و در این رابطه سرمایه گذاری هایی  نیز انجام شده است.
وی افزود: در حوزه اشتغالزایی شرکت های فناور، با تدبیر دولت و رییس جمهوری و البته فرمان رهبری از صندوق توسعه ملی برای افرادی که از این طریق ایجاد اشتغال می کنند خدمات ویژه ای در نظر گرفته شده است.
دکتر شهبازی خاطرنشان کرد: در سال 97 از 124 شرکتی که در این پارک ثبت شده اند و تعدادی به مرحله تولید رسیده حدود 800 نفر به اشتغال دست یافته اند.
وی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال پایدار برای هر نفر به حدود 150 میلیون تومان سرمایه نیاز دارد، گفت: شرکت های دانش بنیان با 10 میلیون تومان یک شغل پایدار ایجاد می کنند.
سرپرست استانداری البرز افزود: بر خود و متولیان این حوزه توصیه می کنم که در این حوزه توجه ویژه تری داشته باشیم.

فایل دانلود:

کد خبر : 9978

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۲۵۴

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :