تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷  ساعت : ۱۲:۲۸
 

دیدار معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور با دکتر نجفی استاندار البرز

استاندار البرز در دیدار با معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور در خصوص راهکارهای تعامل بیشتر در جهت آمادگی و مقابله استان در برابر مخاطرات طبیعی به گفتگو نشست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، دکتر محمدعلی نجفی در این دیدار که در حوزه استاندار برگزار شد با تشریح وضعیت استان البرز، افزود: البرز، استانی ویژه در کشور محسوب می شود که فرصت ها و تهدیدهای فراوانی دارد.
وی ادامه داد: این استان به دلایل عدیده ای نیازمند مدیریتی هوشمندانه و اتخاذ تدابیری خاص در جهت بهره مندی از فرصت ها و پیشگیری از تهدیدها، می باشد.

*البرز در مدیریت بحران عملکرد قابل قبولی دارد
دکترنجفی افزود: البرز در حوزه مدیریت بحران بسیار فعال حضور دارد که همچنان نیز جای پیشرفت در این بخش مورد انتظار است.

*احصا و بهره برداری از ظرفیت های موجود در مواقع بحران ضرورت دارد
وی به تجارب زلزله سال 69 در رودبار اشاره کرد و افزود: باید از ظرفیت های موجود در مواقع بحرانی استفاده کرد چراکه این امر حتی در کشورهای همسایه نیز اعمال می شود و با تعریف سیستمی، دارایی های افراد حقیقی و حقوقی احصا شده و موارد مورد استفاده آنها تعیین می شود.
دکتر نجفی خاطرنشان کرد: البرز استان معین تهران است از این رو باید با نگاه ملی، موانع را برطرف کرد.

* تهیه و تدوین بانک اطلاعاتی مدیریت بحران استان 
وی ادامه داد: آموزش یکی از ارکان اصلی مدیریت بحران است از این رو سند آموزش مدیریت بحران استان تهیه و تدوین شد و به دستگاه های ابلاغ شده است.

* البرز میزبان بیستمین مانور سراسری مدارس کشور
مهندس اکبرپور معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور نیز در این دیدار به پویایی و پیگیری استاندار البرز به عنوان محرکی قوی برای ارائه خدمات بیشتر به استان اشاره کرد و افزود: ۱۹ مانور سال های گذشته در تهران برگزار شد و با توجه به عملکرد مطلوب شورای هماهنگی استان البرز، بیستمین مانور سراسری مدارس کشور برای اولین بار در تاریخ ۷ آذر ۹۷ در البرز برگزار می گردد.

فایل دانلود:

کد خبر : 9803

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۷۰

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :