تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷  ساعت : ۱۳:۲۱
 

تحقق دولت الکترونیک گامی بلند در راستای شفاف سازی عملکردها است/میز خدمت در جهت تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به مردم پیش بینی شد/ دستگاه های برتر بر اساس شاخص های ابلاغی انتخاب شدند

نماینده عالی دولت در استان البرز با تاکید بر ضرورت تحقق کامل دولت الکترونیک در استان گفت: پرونده ها باید روند رسیدگی شفافی داشته باشند و این امر با تحقق کامل دولت الکترونیک محقق می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، دکتر محمدعلی نجفی در جلسه شورای راهبردی توسعه دولت و تقدیر از برگزیدگان جشنواره شهید رجایی که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با تاکید بر اینکه نباید تشویق یک فرد یا دستگاه موجب تضعیف و تنبیه دیگران شود، افزود: ارزیابی عملکرد دستگاه ها بر اساس شاخص های ابلاغی صورت گرفت از این رو ممکن است شرح وظایف و خدمات سایر دستگاه ها در آن حوزه نباشد ولی در مجموع عملکرد خوبی داشته باشند.
وی ادامه داد: این گونه جلسات بهانه ای برای مرور و بررسی عملکرد دستگاه ها است که برخی با تبیین و تشریح درست از خدمات خود توانسته اند دستگاه های نظارتی را به خوبی توجیه کرده اند.
دکترنجفی گفت: ارزیابی ها بر اساس شاخص های ابلاغی از سوی استانداری و سازمان اداری و استخدامی کشور و بررسی مستندات وصولی از دستگاه ها صورت گرفته که این امر روند بسیار سخت و حساسی را طی کرد.
وی با بیان اینکه البرز در تمامی شاخص ها سیر صعودی را می پیماید، افزود: این استان با سرعت در حال پیشرفت همه جانبه در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است و بهترین جایگاه ها را در کشور از آن خود کرده است.
استاندار البرز با تاکید بر اهمیت میز خدمت در دستگاه های اداری و اجرایی اضافه کرد: این میز بر اساس سیاست های دولت برای تسهیل و تسریع در ارائه بهترین خدمات به ارباب رجوع پیش بینی شده است.
وی بهره برداری از بهترین کارشناسان و کارکنان دستگاه ها در میزخدمت را از اهم امور دانست و گفت: طی بازدیدها و نظارت های مستمر بر خدمات دهی میز خدمت در ادارات و سازمان ها، تسهیل در امور ارباب رجوع مشهود بود.
دکترنجفی افزود: نباید ارباب رجوع در اتاق های ادارات و سازمان ها سرگردان باشند از این رو تاکنون با بررسی های صورت گرفته مشخص شده که بیش از 50 درصد کار مراجعه کنندگان از طریق میز خدمت حل می شود.
وی با تاکید بر ضرورت تحقق کامل دولت الکترونیک در استان خاطرنشان کرد: پرونده ها بایدروند رسیدگی شفافی داشته باشند و این امر با تحقق کامل دولت الکترونیک محقق می شود.
استاندار البرز گفت: از مدیران دستگاه های اجرایی انتظار می رود در راستای تحقق دولت الکترونیک اهتمام ویژه ای داشته و موارد مورد نیاز را اعلام کنند.
در پایان این نشست از دستگاه ها و کارشناسان برتر در جشنواره شهید رجایی در بخش های تخصصی ویژه استانی شامل عمومی و اختصاصی، عمومی، اختصاصی و دستگاه هایی که در ارزیابی نسبت به سال گذشته دارای بیشترین رشد بودند، با حضور استاندار البرز قدردانی شد.
انجام ارزیابی و رتبه بندی دستگاه ها براساس معیارها و شاخص های ابلاغی از سوی استانداری و سازمان امور استخدامی کشور و بررسی مستندات وصولی دستگاه ها صورت گرفت.

کد خبر : 8446

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۳۷

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :