تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷  ساعت : ۱۵:۳۱
 

امسال هیچ واحد تولیدی به دلیل بدهی، تحت تملک بانک قرار نگرفت

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گفت: با توجه به پیگیری های استاندار محترم در سال ۹۷ هیچ واحد تولیدی در تملک بانک ها قرار نگرفته است و طی اقدامات صورت گرفته واحدهایی که به دلیل بدهی قبل از سال ۹۷ در تملک بانک ها بودند، سیاست گذاری و تعیین تکلیف شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، عباد الله کامکار با بیان این مطلب در جلسه شورای بانک های استان اظهار داشت: در سال گذشته با حمایت جدی بانک مرکزی و همکاری بانک های عامل استان توانستیم رکوردی بیسابقه را ثبت کنیم و در بخش  پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و ثابت رتبه اول و در بخش نوسازی و بازسازی رتبه دوم کشوری را کسب کردیم.
وی افزود: در این نشست موضوع اعتبارات از محل بند ب تبصره 16 سال 1397 مدد جویان اداره بهزیستی و همچنین بررسی نحوه واگذاری واحدهای تملیکی مورد بررسی قرار گرفت.
کامکار تصریح کرد: با توجه به  اعتبارات ماده 16، 20 میلیارد تومان می بایست توسط بانک های عامل استان به افرادی که توسط اداره کل بهزیستی معرفی می گردد به عنوان وام اشتغال پرداخت گردد . در این نشست تک تک پرداختی های بانک عامل استان مورد بررسی قرار گرفت و بانک هایی که تا کنون نتوانستند درتعهد نسبت به پرداخت میزان تخصیص خود اقدام کنند باید هر چه سریع تر وام های تسهیلات مشاغل خانگی و مدد جویان را به سرانجام برسانند.
معاون استاندار یکی از بزرگترین مشکلات شناسایی شده در این بخش عدم معرفی ضامن از سوی مدد جویان  بوده است مدد جویان نتوانستند که ضامن خود را معرفی نمایند و در کوتاه ترین زمان وام خود را دریافت کنند.
کامکار گفت : دومین دستور جلسه شورای بانک های استان موضوع تملک واحدهای تولیدید بوده که مقرر شد از طریق ایجاد سامانه از طریق صمت با همکاری رئیس کمسیون بانک ایجاد شود.
وی افزود: در این راستا ضمن بررسی بدهی های و جریمه های مالیاتی و بیمه ای تامین اجتماعی و کمک به این واحدها جهت واگذاری در کوتاه ترین زمان 36 واحد از این واحدهای در حال حاضر به متقاضیان واگذار شده و به چرخه تولید بازگشتند.
معاون استاندار تصریح کرد : با توجه به پیگیری های استاندار محترم در سال 97 هیچ گونه واحد تولیدی تملک نشده است این گزارش عدم تملیک 1397 توسط مدیر شرکت شهرک های صنعتی اعلام شده است.

کد خبر : 8123

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۱۱

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :