تاریخ ایجاد خبر : پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷  ساعت : ۱۱:۲۲
 

منابع خفته مالی را باید بیدار کرد/۲۰۱ واحد تولیدی در تملک بانک های البرز، احیا می شوند/به گونه ای عمل می کنیم که مردم حضور مسئولان را در کنار خود حس کنند

استاندار البرز با بیان اینکه حدود ۷۰۰ واحد تولیدی در تملک بانک ها قرار دارند و ۲۰۱ واحد د راین راستا غیرفعال هستند، گفت: اکنون بر اساس برنامه های ابلاغی کلان، احیای ۳۰ واحد در تملک بانک ها محقق شده ولی این تعداد را کافی ندانسته و درصدد احیای ۱۰۱ واحد در مرحله اول این طرح هستیم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، دکترمحمدعلی نجفی در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که پیش از ظهر پنجشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد با اشاره به اینکه بر اساس بررسی های صورت گرفته بیش از 700 واحد تولید در استان در تملک بانک ها قرار دارند، افزود: از این تعداد 201 واحد به علت بدهی به بانک ها تعطیل هستند.
وی ادامه داد: با توجه به تاکید رییس جمهوری طی برنامه ریزی های صورت گرفته برای هر استانی سهمیه ای در جهت احیای واحد های غیرفعال در نظر گرفته شده و برای البرز نیز در مرحله اول 30 واحد است.
دکترنجفی گفت: اکنون بر اساس برنامه های ابلاغی کلان، احیای 30 واحد در تملک بانک ها محقق شده ولی این تعداد را کافی ندانسته و درصدد احیای 101 واحد در مرحله اول این طرح هستیم.
وی افزود: ایجاد یک واحد تولیدی علاوه بر اینکه به سرمایه زیادی نیاز دارد، زمان بر نیز هست از این رو با احیای این واحدها جهش بزرگی در راستای تسریع در اشتغالزایی خواهیم داشت.
استاندار البرز اضافه کرد: اکنون با توجه به اینکه استکبار با جدیت درصدد اعمال موانعی در جهت اختلال در اقتصاد کشور است، تامین منابع ارزی قدری با مشکل مواجه شده از این رو تولیدکنندگان بسادگی نمی توانند تجهیزات خود را وارد کنند بنابراین باید از ظرفیت های موجود بیشترین بهره برداری را داشته باشیم.
وی گفت: روند احیای واحدهای در تملک بانک ها طی جلسات منظم و مستمر پیگیری می شود چراکه این امر جزو اهم امور استان محسوب می شود.
نجفی افزود: درشرایط فعلی اقتصادی باید با بیدار کردن منابع خفته مالی، هرچه بیشتر مشکلات را برطرف کرد.
وی با بیان اینکه امروز هرچه بیشتر باید از ظرفیت بخش خصوصی برای تحقق سیاست های اقتصادی بهره ببریم، عنوان کرد: استان البرز در رفع موانع تولید و تسهیل دراین بخش رتبه اول را کسب کرده و دولت تمام توان خود را دراین بخش گذاشته است.
استاندار البرز گفت: تلاش ها باید مضاعف شود تا مردم همراهی مسئولان را احساس کنند و برای رفع مشکلات اقدامات موثرتری صورت گیرد.

کد خبر : 7787

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۲۱۵

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :