تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷  ساعت : ۱۹:۲۷
 

طرح نظارت بازار، ویژه ماه مبارک رمضان ۹۷ اجرایی می شود

جلسه ستاد تنظیم بازاراستان در آستانه حلول ماه مبارک رمضان به ریاست معاون استاندار برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، عبادالله کامکار  در جلسه تنظیم بازار استان بر لزوم مدیریت جدی و دقیق عرضه کالا‌های مورد نیاز مردم در ایام ماه مبارک رمضان تاکید کرد.
وی از آمادگی کامل ستاد تنطیم بازار برای ماه رمضان خبر داد و افزود:  در این راستا عرضه گوشت قرمز و مرغ منجمد برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان، قیمت این محصولات افزایش نامتعارف نخواهد داشت.
وی افزود: با توجه به ذخایر کافی و موجود، برای این ماه برنامه سبد کالایی عرضه گوشت قرمز، گوشت مرغ و تخم مرغ تعیین شده و نگرانی در این خصوص نداریم. در این خصوص میزان سهمیه اعلام شده جهت تنظیم بازار طرح ضیافت سال ۹۷  استان مرغ منجمد ۵۰۰ تن ، گوشت منجمد گوساله ۸۰ تن ، تخم مرغ ۶۰ تن، برنج ۱۰۰۰تن، گوشت گرم گوسفندی۳ تن در روز  اعلام شده است.
معاون استاندار گفت : ارزاق و کالاها با قیمت و کیفیت مناسب در اختیار عموم قرار می گیرد.
کامکار تصریح کرد: ایجاد آرامش در بازار در ماه مبارک رمضان، ایجاد زمینه مناسب برای تأمین مایحتاج عمومی، پایش مستمر بازار و برنامه ریزی برای نظارت بر تامین و توزیع به موقع اقلام پر مصرف و کالاهای اساسی نظیر گوشت مرغ،گوشت قرمز، تخم مرغ، خرما، لبنیات، برنج، روغن، شکر، زولبیا و بامیه، سبزیجات و غیره از دیگر اهداف اجرای این طرح است.
وی خاطر نشان کرد: طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان، تا ۲۳ خرداد در استان البرز، بازار و واحدهای عرضه کننده کالاهای پر مصرف و اساسی مردم را رصد می کنند.
کامکار افزود: طرح نظارت توسط بازرسی صنعت و معدن، اصناف استان، گشت مشترک تعزیرات حکومتی انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه نظارت بر کالاهای پرمصرف و اساسی ماه مبارک رمضان در اولویت قرار دارد، عنوان کرد: این کالاها شامل مواد لبنی، اقلام پروتئینی، روغن، قند و شکر، خرما، میوه، سبزی‌ها، شیرینی‌های پرمصرف و مرسوم (زولبیا و بامیه)، آش و حلیم است.

فایل دانلود:

کد خبر : 5834

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۲۱۵

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :