تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶  ساعت : ۱۵:۱۴
هفته ای برای تبدیل علم به ثروت در استان/وقتی یک هفته 300 میلیون دلار فروش علم داریم نباید دغدغه داشته باشیم

هفته ای برای تبدیل علم به ثروت در استان/وقتی یک هفته ۳۰۰ میلیون دلار فروش علم داریم نباید دغدغه داشته باشیم

استاندار البرز با اشاره به رقم فروش محصولات دانش بنیان در استان گفت: وقتی یک هفته می توانیم ۳۰۰ میلیون دلار از سهم دانش، ثروت تولید کنیم نباید دغدغه ای داشته باشیم البرز قطب علمی کشور است و با تولید ثروت می تواند نقش ویژه ای را در اقتصاد برون زا مبتنی بر ظرفیت های داخلی ایفا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز،"دکترمحمدعلی نجفی" ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد "هفته پژوهش و فناوری" که در سالن شهدای دولت برگزار شد،گفت: توانمندی های علمی شایان توجهی را در بازدید از پارک علم و فناوری استان شاهد بودم.
وی با ارزنده دانستن تلاش های انجام شده برای برگزاری چهارمین نمایشگاه سالانه هفته پژوهش و فناوری در استان بیان کرد: این هفته فرصت مناسبی برای همه پژوهشگران و عرضه فناوری های روز و نوین خواهد بود.
*قطع وابستگی نفتی پیام اصلی هفته پژوهش و فناوری
دکتر نجفی با تاکید بر لزوم قطع وابستگی به درآمدهای نفتی ادامه داد: در سال مزین به "اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال" با تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر قطع وابستگی به نفت باید تلاش ها را بیشتر کنیم و با تکیه بر توان داخل، علم را به ثروت تبدیل نماییم.
وی همچنین بر ضرورت حضور پر رنگ بخش خصوصی در این نمایشگاه افزود: از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و بخش خصوصی باید نهایت بهره برداری را در جهت توسعه استان بکار گرفت.
*هفته پژوهش فرصت تجاری سازی علم به ثروت 
استاندار البرز با اشاره به ارز آوری 300 میلیون دلاری هفته پژوهش سال گذشته  گفت: امروز دانشگاه های معتبر دنیا،رقم های بخش فروش و تحقیقات و فناوری شان به اندازه بودجه اعتباری یک کشور است،بنابراین ما نیز با تجاری سازی علم باید تولید ثروت کنیم.
وی ادامه داد: باید خود را از تکیه به درآمدهای نفتی جدا کنیم و فرصت درون زایی را برای اقتصاد ملی فراهم نماییم.
قطب علمی کشور در هفته پژوهش چون نگینی در شهر تلالو یابد
استاندار البرز با اشاره به اینکه البرز قطب علمی کشور است و باید برای تمرکز روی ابعاد مختلف نمایشگاه پژوهش و فناوری نهایت تلاش را داشت.
وی ادامه داد: هفته پژهش فرصت مناسبی برای دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی استان است تا توانایی های علمی خود را بروز و ظهور دهند.
*رسانه ها هفته پژوهش را تیتر کنند
استاندار البرز با تاکید بر تقویت اطلاع رسانی در هفته پژوهش گفت: رسانه ها بصورت ویژه به رویدادهای هفته پژوهش بپردازند و با قوت روند اطلاع رسانی تداوم پیدا کند.
رئیس ستاد پژوهش و فناوری در استان  با تاکید بر پرداختن به عناصر زیباسازی شهری در هفته پژوهش،گفت:  باید در هفته پژوهش علم نگین شهر شود.
وی افزود: اقدامات زیرساختی بدون اتکا به دستاوردهای علمی ماحصل و نتیجه ای در بر نخواهد داشت.
*سیمنارها و کارگاه های تخصصی علمی در حاشیه نمایشگاه هفته پژوهش پیش بینی شود
دکتر نجفی بر ضرورت برپایی کارگاه های تخصصی و سیمنارهای علمی برای عرضه تازه ترین رویدادهای علمی و بحث و تبادل نظر بین محققان تاکید کرد.
*یک هفته ویژه علم و پژوهش 
چهارمین نمایشگاه هفته پژوهش استان  5 لغایت 9 آذرماه به میزبانی دانشگاه پیام نور استان برگزار خواهد شد؛این نمایشگاه در 160 غرفه پیش بینی شده است.
رویکرد اصلی نمایشگاه امسال توجه بیشتر به بخش خصوصی و جذب هر چه بیشتر مشارکت انجمن‌های تخصصی به عنوان متولیان اصلی حوزه‌های تخصصی است.
حضور فن آوران بخش خصوصی و انجمن های تخصصی امسال نقش پر رنگ تری خواهند داشت.
کمیته های پذیرش و ارزیابی طرح های نمایشگاه و رونمایی از طرح های خاص، کمیته فن بازار،کارگاه های آموزشی،مشاوره صندوق های سرمایه گذاری،کمیته های رویدادها و استارت آپ ها،کمیته تشریفات،کمیته اطلاع رسانی نمایشگاه،زیرکمیته توانمندی های فناورانه در حوزه مدیریت شهری ،کمیته انتخاب غرفه و دستگاه اجرایی برتر از جمله بخش های پیش بینی شده این رویداد علمی در استان خواهند بود.
علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وبگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز به آدرس  fanbazar.alborzstp.ir مراجعه نمایند.
در حاشیه جلسه ستاد هفته پژوهش و فناوری در استان بین دانشگاه پیام نور،پارک علم و فناوری و استانداری البرز تفاهم نامه همکاری مشترک تبادل شد.ارسال شده توسط:غفاری
 
 

کد خبر : 3837

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : ۴۳۷

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :