تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶  ساعت : ۱۱:۲۵
دبیرخانه دائمی بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری  در البرز دایر شد

دبیرخانه دائمی بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری در البرز دایر شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز از ایجاد دبیرخانه دائمی بزرگداشت هفته پزوهش در دانشگاه پیام نور استان البرز خبر داد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عباد الله کامکار صبح امروز در اولین جلسه هفته پژوهش و فناوری استان البرز در سال 96 اظهار داشت:  دبیرخانه دائمی بزرگداشت هفته پژوهش البرزتا فرارسیدن هفته پژوهش سالجاری محورهای پژوهشی، نقاط ضعف و قوت، شاخص‌ها و مباحثی که در فرهنگ‌سازی پژوهش و پژوهشگران مطرح است را به صورت مستمر پیگیری خواهد کرد.
وی افزود: به منظور اجرای مطلوب، هدفمند و ساماندهی برنامه های پژوهشی باید اعتبار مورد نیاز به این بخش اختصاص یابد.
کامکار تصریح کرد: به منظور ارتقای سطح برگزاری برنامه های هفته پژوهش و فناوری البرز در سال جاری باید نواقص سال های قبل بررسی و نسبت به رفع آن اقدام شود.
وی یادآور شد: تقویت زیرساخت ها و فراهم کردن امکانات مورد نیاز برای انجام فعالیت های پژوهشی باید از سوی مسئولان دستگاه های اجرایی متولی صورت گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار البرز اظهار کرد: کاربردی شدن پژوهش ها نقش مهمی در ارتقای درآمد محققان و پژوهشگران دارد.
وی افزود: البته انجام فعالیت های پژوهشی نباید تنها به هفته پژوهش و فناوری خلاصه شود و بلکه باید در تمامی طول سال نسبت به انجام فعالیت های علمی در این حوزه اقدامات لازم صورت گیرد.
وی با تاکید بر اینکه شبکه سازی بین پژوهشگران و ایجاد یک ارتباط سازمان یافته و ساختار یافته بین دستگاه های اجرایی و دانشگاه ها یک ضرورت است. ما بایستی خروجی این 3سال هفته پژوهش را مدون کنیم و بعد از برگزاری هفته پژوهش بدانیم چه دستاورد و اصلاح سیاستی داشتیم  و چه تعداد از دستاوردهای پژوهشی نمایشگاه امسال تبدیل به یک شرکت دانش بنیان و محصول تجاری شده است.
 
 

کد خبر : 1058

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : ۳۳۰

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :